Vabilo

Društvo učiteljev geografije Slovenije (DUGS) pripravlja v sodelovanju z ZRSS za učitelje geografije osnovnih in srednjih šol

Tabor DUGS – Ljubljansko barje 2019.

Tabor bo 4. in 5. oktobra 2019 na Ljubljanskem barju

S taborom želimo na poseben način obeležiti začetek šolskega leta. V obliki neformalnega druženja se bodo na taboru odvijale različne delavnice, seminarji in diskusije, v obliki terenskega dela in ekskurzije pa bomo spoznali tudi območje Ljubljanskega barja.
Tabor se bo pričel v petek, 4. oktobra, ob 14. uri in se bo zaključil z vodeno ekskurzijo v soboto, 5. oktobra, med 16.00 in 17:00.

Poleg prijave v Katisu je potrebno izpolnjeno prijavnico DUGS-a poslati do 26.9. 2019 oziroma do zapolnitve mest.

Prijavnica DUGS-a

Nekaj navodil udeležencem tabora Ljubljansko barje 2019:

Spoštovani,

kot veste je DUGS soorganizator seminarja – tabora, ki ga skupaj pripravljata DUGS in ZRSS.

ZRSS (Katis) bo šoli izdal račun za kotizacijo cca 10 EUR ter vaše potrdilo o udeležbi.

DUGS bo šoli izdal e-račun v višini stroškov, povezanih z organizacijo in izvedbo tabora (prostori, avtobusni prevoz po Barju, pogostitve, večerja, nočitev, kosilo), zato vas prosimo, da s seboj prinesete naročilnico šole, na kateri lahko zapišete: “Organizacija in izvedba tabora učiteljev geografije Ljubljansko barje 2019”.

Stroški za prenočitev so 20 EUR ( z zajtrkom cca 25 EUR). Večerja in kosilo skupaj 15 EUR.

Skupni stroški za člane DUGS-a bodo znašali 35 EUR, za nečlane 50 EUR.

V DUGS se lahko včlanite tudi na taboru, če s seboj prinesete izpolnjeno prijavnico, ki se nahaja na spletni strani DUGS-a http://www.drustvo-dugs.si/ .
Članarino in druge samoplačniške stroške lahko poravnate tudi na taboru. Letos bomo imeli uradno registracijo udeležencev tabora.

Za sobotni terenski del (hoja, ogledi) potrebujete primerno obutev za hojo po ravnem terenu.

Za vsa dodatna vprašanja smo vam na voljo.

Organizacijski odbor tabora,

VABILO in PROGRAM
Vljudno vas vabimo na tabor učiteljev geografije, ki bo v petek in soboto, 4. in 5. oktobra 2019, na Ljubljanskem barju. Tabor je obenem tudi seminar, ki ga skupaj pripravljata ZRSS in DUGS.

Prvi dan tabora se začne ob 14.00 uri v prostorih Osnovne šole Škofljica, Klanec 5, 1291 Škofljica.
Drugi dan imamo vodeno ekskurzijo po Ljubljanskem barju, ki se bo zaključila predvidoma med 15:00 in 16:00. V soboto zjutraj je odhod na ekskurzijo z Iga, v bližini krožišča je parkirišče (Banija 6, 1292 Ig).

Program seminarja-tabora  DUGS-ZRSS  Ljubljansko barje 2019

čas Tema Nosilec
TEDEN PRED PRIHODOM Anketa o obravnavanju okoljske problematike Ljubljanskega barja pri pouku Skorupan, Bratec Mrvar, Lipovšek v spletni učilnici
Petek, 4.10 Predavanja, delavnice, pogovor, druženje
14.00 – 14.30 Prihod udeležencev in prijava
14.30 – 15.15 Barje – z vodo prežeta pokrajina” dr. Tajan Trobec
15.15 – 15.45 Predstavitve vsebin Krajinskega parka Ljubljansko barje Maša Bratina, Barbara Vidmar
15.45 – 16.15 Drugačna geografija dr. Tatjana Kikec
16.15 – 16.45 PAVZA
16.45 – 17.00 Predstavitev dobrih praks Tina Tolar in Helena Tomšič
17.00 – 17.15 Predstavitev dobrih praks Barbara Trnovec
17.15 – 17.30 Poplava – nazorni in dinamični proces – idealen za motiviranje, usvajanje ciljev učnega načrta in ocenjevanje Mag. Igor Lipovšek
17.30 – 18.00 Voda in človek na Barju dr. Mitja Bricelj
18.00 – 19.00 Podelitev priznanj DUGS-a
19.15 – 20.15 VEČERJA
20.15 – 20.30 Občni zbor DUGS-a
20.30 – … DRUŽENJE
SPANJE
Sobota, 5.10 Ekskurzija s terenskim delom
7.45 – 8.30 ZAJTRK
8.30 – 14.15 Spremembe na Ljubljanskem barju skozi čas. Vodena ekskurzija po Ljubljanskem barju.

dr. Aleš Smrekar,

dr. Anton Velušček,

dr. Tomaž Verbič

14.15 – 15.15 Kosilo in odhod domov