Program: Kocenov simpozij.

V letu 2021 praznujemo 200-letnico rojstva Blaža Kocena, ki je s svojimi šolskimi atlasi, učbeniki in zemljevidi postavil temelje nazornejšega pouka geografije v osnovnih in srednjih šolah pri nas. Atlasi z njegovim imenom (Kozennatlas) izhajajo že 160 let. V spomin nanj, 10. in 11. septembra 2021, Društvo učiteljev geografije Slovenije – DUGS, v sodelovanju z Oddelkom za geografijo Filozofske fakultete Univerze v Ljubljani, Oddelkom za geografijo Filozofske fakultete Univerze v Mariboru, Fakulteto za humanistične študije Univerze na Primorskem, Zvezo geografov Slovenije, Občino Šentjur, Turistično olepševalnih društvom Ponikva in OŠ Blaža Kocena Ponikva organiziramo mednarodni simpozij pod naslovom:

»NAZORNOST PRI POUKU GEOGRAFIJE NEKOČ, DANES IN JUTRI«

Več na: splet.kocen.arnes.si