Društvo učiteljev geografije Slovenije  vabi na

3. MEDNARODNO KONFERENCO 

“Pokrajina in trajnostni razvoj”, ki jo bomo izvedli na daljavo.

23. in 24. 4. 2021

Z mednarodno konferenco želimo izmenjati zanimive in poučne prakse pri poučevanju geografije in drugih predmetov na področju trajnostnih pristopov proučevanja pokrajine. Vabljeni, da predstavite svoje izkušnje.

Veseli bomo vaših predstavitev različnih učnih strategij, novosti, terenskega dela, uporabe IKT in podobno, s katerimi spodbujate učenčevo in svojo ustvarjalnost. Dobrodošli so primeri učnih ur v razredu kot tudi novih metod poučevanja na daljavo. Prav tako je velikega pomena spodbujanje mladih k aktivnemu sodelovanju pri razumevanju trajnostnega razvoja v pokrajini ter dejavnem vključevanju v lokalne skupnosti in okolje.

Glavne poudarke in usmeritve pomena razumevanja pokrajine in trajnostnega razvoja  ter njihovo umeščanje v pouk bodo predstavili vabljeni predavatelji iz Slovenije in tujine. Mednarodna konferenca je priložnost za izmenjavo izkušenj, mnenj in tudi druženja učiteljev geografije in sorodnih ved.

Učitelji boste svoje prispevke lahko predstavili  v enem od naslednjih sklopov:

  • zavarovana območja in njihov razvoj,
  • okoljski izzivi v razvoju lokalne skupnosti,
  • biodiverziteta,
  • prilagodljivost okolja (modeli),
  • krožno gospodarstvo,
  • lokalna oskrba,
  • lokalni vodni viri,
  • lokalno je trajnostno,
  • drugi trajnostni izzivi.

Pomembni datumi:
Prispevke sprejemamo do 25. 2. 2021. Do 25. 3. 2021 boste obveščeni o tem, ali je vaš prispevek uvrščen v program.
Zadnji rok za prijavo je 12. 4. 2021. Če je plačnik šola, je do 12. 4. 2021 potrebno poslati naročilnico na elektronski naslov info@drustvo-dugs.si.

Število mest je omejeno.
Udeleženci z referatom in pisnim prispevkom prejmejo potrdilo po 20. členu oddelka c, ostali udeleženci, ki bodo dejavno navzoči 16 ur, pa prejmejo potrdilo po 19. členu pravilnika o napredovanju (Uradni list RS, št. 113/20).

Več o konferenci lahko preberete na: http://trajnostni.splet.arnes.si/

Organizacijski odbor konference

Vabilo, oblika za tisk v pdf obliki

(Skupno 1.011 obiskov, današnjih obiskov 1)