Vabilo

1. KOCENOVA SOBOTA

Vabilo članom DUGS-a, učiteljem geografije in vsem ostalim na 1. Kocenovo soboto!

Društvo učiteljev geografije Slovenije v sodelovanju s TD Ponikva  organizira 27. marca 2010 v Ponikvi in na Hotunju, rojstnem kraju največjega slovenskega geografa in kartografa 19. stol., KOCENOVO SOBOTO.  Namen Kocenove sobote je tradicionalna počastitev spomina Blaža Kocena, ogled rastišča endemične velikonočnice (Pulsatila grandis) in osamelega krasa ter druženje  učiteljev in ljubiteljev geografije s strokovnim posvetom.  Po terenskem delu se bi okoli 10.30 zbrali na Hotunju pri spomeniku in rojstni hiši Blaža Kocena ter pri okrepčilu v kmečkem turizmu Debeljakovih. Sledila bo predstavitev novih učnih poti na Ponkovskem  ter znamenitosti in značilnosti širšega območja, vrednih ogleda na šolskih ekskurzijah (Slomškova domačija, Železničarski muzej, Rifnik, hiša Ipavcev, itd.).  Povratek proti domu je načrtovan  za 13,30. Zjutraj se zberemo ob 9. uri pri cerkvi v Ponikvi , odkoder gremo peš do rastišča. Zaradi ekonomičnosti priporočamo dogovarjanje o skupinskem prevozu z osebnimi avtomobili. V Ljubljani se zberemo ob 7,30 v Tivoliju, na vhodu v parkirišče. Cena za člane DUGSa je 10€,  za nečlane 12€. Prijave sprejemamo na spletni naslov rozle.bratec-mrvar@guest.arnes.si in mobitel 031-593-642. Več si lahko preberete na www.drustvo-dugs.si.

Prisrčno vabljeni geografi iz vse Slovenije!              Za DUGS: Rožle Bratec Mrvar